Arganový olej priamo z Maroka má blahodarné účinky pre pevné a zdravé vlasy

arganovy olej

Vlasy sú označované ako ženská koruna krásy a zrejme každá žena ich preto chce mať krásne a zdravé. To si však vyžaduje správnu starostlivosť, aby boli vlasy dostatočne hydratované a regenerované. Najprirodzenejšie sa to dá dosiahnuť používaním čisto prírodných produktov ako je pravý arganový olej, ktorý má blahodarné účinky nie len na vlasy, ale aj pleť a organizmus.

Pôvod arganového oleja a jeho po stáročia známe účinky

Pravý arganový olej sa vyrába z plodov stromu arganovníka tŕnistého, ktorý sa vyskytuje len v Maroku a nedarí sa ho vypestovať na žiadnom inom území. Aj preto je územie Maroka, kde stromy rastú vyhlásené za národnú chránenú oblasť.

Arganový olej vyrábajú pôvodní obyvatelia Berberi a to výhradne ručne, aby hotový olej nestratil žiadne svoje účinky. Postup prebieha tak, že sa plody stromu ručne vyzbierajú a následne sa nechajú vysušiť na slnku.

Vysušené plody arganovníka sa roztlčú, aby sa získali semená, ktoré sa následne rozdrvia a lisujú za studena, čoho výsledok je arganový olej.

Vzácnosť arganového oleja podčiarkuje nie len čisto ručná výroba ale aj to, že na liter oleja sa spotrebuje až 30kg semien plodu arganovníka a lisovanie trvá viac ako 10 hodín.

Priaznivé účinky arganového oleja sú známe už po stáročia a pôvodní obyvatelia berberi pravidelne používajú ako ochranu vlasov a pokožky pred horúcim africkým slnkom a nehostinnou púšťou.

Pravý a 100% arganový olej na vlasy si môžete kúpiť v eshope Luxurie’s.

Arganový olej na vlasy a jeho účinky

Arganový olej udržiava vlasy zdravé, hlavne kvôli vysokej koncentrácií vitamínov A a E a esenciálnych mastných kyselín, ktoré pôsobia regeneračne pre pokožku hlavy a spevňujú a vyživujú štruktúru vlasov.

Olej tiež dodáva vlasom potrebné látky pre zdravý rast, vitalitu a lesk, preto je ideálny aj ako prípravok proti štiepeniu končekov a lámaniu vlasov, keďže ich zoceľuje. Vlasy chráni aj pred vonkajšími vplyvmi ako je slnečné žiarenie a UV lúče.

Pre bežné použitie sa najčastejšie využíva ako maska na vlasy alebo zábal, keď sa kvapky oleja jemne vmasírujú do vlasov a pokožky, a hlava sa na približne hodinu zabalí do uteráka a nechá olej pôsobiť. Následne sa hlava opláchne a a výsledok sú pevné a lesklé vlasy bez pocitu mastnoty.

Na záver, pri kúpe arganového oleja buďte opatrní, pretože pravý olej by mal obsahovať výhradne 100% arganový olej priamo z Maroka, bez pridaných látok, aký nájdete aj v e-shope Luxurie’s.