Liek Vessel Due F je už v lekárňach k dispozícii pre pacientov

kúpiť online lieky
​Podľa aktuálnych informácií MZ SR je liek Vessel Due F v SR už dostupný v slovenských lekárňach. Držiteľ registrácie potvrdil, že bolo navezených viac ako 38-tisíc balení, z toho 96% už je rozdistribuovaných v lekárňach po celom území Slovenska, zvyšné balenia sa do lekární dostanú v najbližších dňoch.
Dovezené množstvo lieku zodpovedá mesačnej spotrebe slovenských pacientov. Liek je do lekární distribuovaný prostredníctvom týchto distribučných spoločností: Medart, Unipharma, Phoenix, Pharmos, Unimed a Transmedic.
Liek Vessel Due F predstavuje doplnkovú liečbu popri štandardnej liečbe cievnych ochorení. Ani v medzinárodných odporúčaniach sa neuvádza ako základná liečba cievnych ochorení.
nový recept do lekárne
MZ SR v posledných týždňoch zaznamenalo viacero podnetov občanov na nedostatok tohto lieku v lekárňach. MZ SR túto situáciu pveverovalo a aktívne komunikovalo s držiteľom registrácie aj distribútormi.
Dôvodom prechodného nedostatku lieku bol výpadok vo výrobe. V uplynulých mesiacoch tak boli vo všetkých členských štátoch EÚ plošne znížené dodávky lieku Vessel Due F kapsuly.