Očistite si telo s detoxikačným balíkom

tetoxikačná kúra

Chlorella a zelený jačmeň

Odkyslenie organizmu a detoxikácia sú v alternatívnej medicíne príbuzne pojmy. Oba tieto procesy naše telo potrebuje na určitú očistu, pričom túto potrebu by ste nemali ignorovať ani Vy. Čo však pomáha na odkyslenie alebo na detoxikáciu?

Sú to predovšetkým zelené rastliny ako chlorella a zelený jačmeň. Oba sú prírodné produkty a vďaka svojmu prírodnému zloženiu majú dokonalý účinok. Vo svojej podstate sú to komplexy prírodných vitamínov, minerálnych látok, bielkovín, enzýmov atď., ktorých sa nášmu telu dostáva pomerne málo pri nevyváženej strave založenej na nekvalitných potravinách. Preto je niekedy nutné doplniť ich aj takouto formou.

Podľa WHO, teda svetovej zdravotníckej organizácie a všeobecne platných výživových odporúčaní by sme mali napríklad prijímať aspoň 200g ovocia a minimálne 400g zeleniny denne. Práve aj tu nám môžu pomôcť tzv. zelené potraviny: chlorella a zelený jačmeň.

Chlorella existuje už niekoľko miliónov rokov, jej skvelé účinky na ľudský organizmus boli objavené taktiež ešte v dávnej minulosti. Postupne sa však vytratila ako klasická potrava a začalo sa jej prisudzovať slovo „doplnok“. V prípade Chlorelly je veľmi dôležitá jej čistota, spôsob pestovania (najvýhodnejšie je tzv. heterotrofné pestovanie) a tiež stráviteľnosť. Vysoká stráviteľnosť chlorelly musí byť zabezpečená pomocou vhodnej predprípravy aby potrebné látky v nej zastúpené sa dostali do tela vo vyváženom pomere .

Zelený jačmeň môžete prijímať napríklad v práškovej podobe sušenej šťavy z listov zeleného jačmeňa alebo vo forme tabliet. V zásade na tom príliš nezáleží, koncentrácia šťavy jačmeňa je to veľmi vysoká. Nájdete v ňom široké spektrum výživových látok a všetky z nich sa v sušenej šťave nachádzajú vo svojej prírodnej forme. Telu sa tak dostanú látky, ktoré mu mohli chýbať alebo ste ich prijímali len v menšom, obmedzenom množstve.

ako si vyčistiť telo

Kolostrum a vitamín C

Ak ste „imúnny“, teda váš imunitný systém funguje ako má, potom dokážete odolávať vonkajším nástrahám. Imunita, ak nefunguje správne, sa však dá len postupne vylepšovať a obvykle jej „najvyšší bod“ nedosiahnete za veľmi krátky čas. Budovať by ste ju mali kontinuálne a to predovšetkým -z hľadiska stravy, prijímaním tých „správnych“ látok v potrave, ktoré Vaše telo potrebuje.

Kto by nepoznal Vitamín C ako skvelú látku či prostriedok k tomu, aby ste boli neustále imúnny a odolný? O jeho kvalite a účinkoch na organizmus sa toho vie skutočne dosť, aj keď v poslednom čase pribúda viac a viac výskumov zameraných na zistenie ďalších pozitívnych zmien, ktoré nastávajú jeho prijímaním. Je to ten najznámejší – vo vode rozpustný vitamín.

Výhodou či nevýhodou je absencia jeho tvorby v našom organizme. Preto ho musíte prijímať z „vonku“, čím si však dokážeme regulovať jeho množstvo v našom tele. Vitamín C prispieva v našom tele k normálnej funkcií imunitného systému, k zníženiu únavy, miery vyčerpania či k normálnemu energetickému metabolizmu a činnosti nervovej sústavy.

Počuli ste už o kolostre? Indická kuchyňa ho používa ako surovinu už stáročia. Ale čo to vlastne je? Kolostrum, alebo mledzivo je tekutina produkovaná mliečnymi žľazami podobne ako mlieko a to u všetkých cicavcov, vrátane človeka. Ale je tu pár významných rozdielov medzi mledzivom a mliekom.

Kolostrum sa tvorí iba krátko pred pôrodom a približne v prvých 72 hodinách po pôrode. Kým mlieko slúži iba na výživu potomka, kolostrum okrem tejto úlohy spĺňa aj veľmi dôležitú funkciu prenosu imunity z matky na novorodenca. Preto jeho zloženie je iné ako je k tomu v prípade mlieka. Okrem základných živín ako bielkoviny, cukry a tuky obsahuje aj vitamíny a minerálne látky a z hľadiska imunity tzv. imunoregulačné látky, cytokíny, imunoglobulíny, teda protilátky atď. Že neviete čo sú tieto látky? V krátkosti si to tu zhrnieme.

Imunitný systém je zložitý komplex buniek, orgánov a látok, ktoré v dokonalej súhre zabezpečujú ochranu organizmu pred útokom zvonka aj zvnútra. Imunoglobulíny, alebo protilátky sú tvorené tzv. B-lymfocytmi a slúžia ako špecifické zbrane na nepriateľa, najčastejšie na rôzne choroboplodné mikroorganizmy. Cytokíny sú zas špeciálne látky, ktoré slúžia na „komunikáciu“ medzi bunkami imunitného systému.

Kolostrum ako výživový doplnok sa najčastejšie užíva v sušenej forme v kapsliach alebo v pôvodnej tekutej forme.

detoxikačný balíček

Koenzým Q10 a panax ginseng

Nedostatkom energie trpí občas každý človek. Nie je nič neobvyklé, ak by ste stratili výkonnosť a viac ako na prácu či na zložité uvažovanie by ste mysleli na oddych a pokoj. Je to prirodzené. Raz za čas si treba vydýchnuť a dopriať si pokoj, avšak energiu by ste mali do organizmu aj „doplniť“.

Ideálnym riešením môže byť koenzým Q10 alebo panax ginseng, teda produkty, ktoré Vám dodajú vitalitu a sviežosť.

Koenzým Q10 sa rozpúšťa v tukoch a je nevyhnutný na to, aby sa energia v našom tele dokázala „vyrábať“. Ak by ste sa pokúšali túto látku hľadať vedzte, že sa nachádza tam, kde sa spotrebuje najviac energie v našom organizme. Takými orgánmi sú srdce či pečeň. Spaľovanie živín a ich postupné premieňanie na energiu by pri absencii koenzýmu Q10 možné nebolo. Keďže na všetky procesy v ľudskom organizme je potrebná energia, bez ktorej by sme nemohli fungovať, je priam nevyhnutné, aby bolo v tele dostatok koenzýmu Q10.

Pre vysokú biologickú dostupnosť koenzýmu Q10 je potrebné aby sme ho prijímali v rozpustenej forme, napr. v mäkkých želatínových kapsulách s obsahom oleja. Prítomnosť vitamínu E v produkte prispieva k antioxidačnej aktivite koenzýmu Q10.

Ženšen či panax ginseng je veľmi vzácna rastlina, používaná už tisícročia pre jej blahodarné účinky na silu a harmóniu nášho organizmu. V tradičnej čínskej medicíne slúži ženšen na posilnenie Yang energie a na povzbudenie životnej sily.

Nemali by sme ani my spochybňovať účinky ženšenu, ktorý je nápomocný pri rôznych problémoch a dostanete ho v štandardizovanej koncentrácií napríklad v tabletkovej forme s presným obsahom ginsenozidov – látok, ktorým sa pripisujú účinky tejto prastarej liečivej rastliny.